Zadzwoń
577 776 210

Padel & Padel Tennis – budowa i instalacja kortówPadel - o sporcie


Padel jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Został wynaleziony w 1969 roku w Meksyku przez Enrique Corcuera. Największym zainteresowaniem cieszy się w krajach Ameryki Łacińskiej zaś w Europie najbardziej popularny jest w Hiszpanii.


Sport ten to połączenie tenisa i squasha, w które można grać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Padel jest łatwy do nauczenia, ponieważ w grze jest mniej zasad (w porównaniu do tenisa), co jest jednym z powodów, dla którego przyciąga takie zainteresowanie. Wiele osób uważa, że Padel jest przyjemniejszy niż tenis i daje satysfakcję od pierwszych godzin spędzonych na korcie. Tor jest ogrodzony i ma szklane ściany. Gra się rakietą przypominającą tę do tenisa stołowego, lecz nieco większa i grubsza, z perforowanymi otworami. Piłki są tego samego rozmiaru co piłki tenisowe lecz są niskociśnieniowe, co daje wolniejsze tempo w grze. System punktów jest taki sam jak w tenisie.Korty do gry w Padla - sport rakietowy z przyszłością


Oferujemy różne modele kortów do Padla do użytku zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, a także rozwiązania stacjonarne i mobilne. Przy powierzchni około 200m2 kort do Padla zajmuje minimalną przestrzeń w porównaniu np. z kortem tenisowym. Trzy korty do Padla, na których gra 12 osób, mogą być wyposażone w tę samą przestrzeń zajmowaną przez jeden kort tenisowy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ciągłemu rozwojowi jakości, stylizacji i wzornictwa jesteśmy w stanie zaoferować najlepsze korty do gry w Padla dostosowane do naszego klimatu.
Specyfikacja kortów do gry w Padla - najwyższa jakość i bezpieczeństwo


Rozmiar pola wynosi 20 x 10 metrów mierzonych od wewnętrznych wymiarów kortu. Zaś na całkowitą powierzchnie instalacji potrzebne jest 21 x 11 metrów. To co najmniej 0,5 metra więcej na krótkich i długich bokach. Nasze korty do Padla posiadają doskonałą ochronę przed korozją w spoinach i stalowych profilach kratownic. Profile stalowe mają grubość 3,5 mm i wykonane są z bardzo wysokiej jakości stali, w porównaniu z wieloma innymi kortami, które mają tylko profile stalowe o grubości 1,5-2 mm. Nasze szkło wykonane jest z najwyższej jakości i jest testowane pod względem bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi normami i certyfikatami. Cała konstrukcja jest również sprawdzana przez krajowe organy normalizacyjne, a wszystkie okucia na boisku są wykonane ze stali nierdzewnej w jakości A4. Malowanie kortów wykonywane jest przez wyznaczonych wykonawców robót malarskich w celu zapewnienia maksymalnej trwałości i jakości. Tor jest ogrodzony i ma szklane ściany. Gra się rakietą przypominającą tę do tenisa stołowego, lecz nieco większa i grubsza, z perforowanymi otworami. Piłki są tego samego rozmiaru co piłki tenisowe lecz są niskociśnieniowe, co daje wolniejsze tempo w grze. System punktów jest taki sam jak w tenisie.
Dodatkowe funkcje dla kortów do Padla


Oferujemy akcesoria do naszych kortów do Padla, takie jak systemy zamykania, systemy oświetleniowe, drzwi dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich oraz rozwiązania dachowe stwarzające możliwość gry na świeżym powietrzu bez względu na pogodę i wiatr. Z dachem można korzystać z boiska zewnętrznego przez cały rok.Planowanie i instalacja


Myślisz o zbudowaniu kortu do Padla? Dzięki bogatemu doświadczeniu i unikalnej wiedzy fachowej zarówno w zakresie rozwoju, jak i instalacji kortów do Padla, możemy pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie w oparciu o Twoje potrzeby i okoliczności. Wykonujemy montaż zarówno kortów zewnętrznych jak i wewnętrznych. Pomożemy Ci z całą koncepcją - od planowania, poprzez prace ziemne, aż po gotowy do użycia kort do gry w Padla. Nie wahaj się skontaktować z nami w celu uzyskania porady, kalkulacji kosztów lub jakichkolwiek innych pytań dotyczących planowanych inwestycji związanych z Padlem.